Hamilelikte tüylenme azalır mı? Hamilelikte göbek tüylenmesi

0
34

Günlük hayatta kadınlar için kurtarıcı bir uygulama olan lazer epilasyon hamilelikte tüylenme sorunundan kurtulmak isteyen kadınların aradığı ilk çarelerdendir. Hamilelikte artış gösteren tüylenmenin ne zaman azalacağı ile ilgili bilgileri sizlere derledik. Peki hamilelikte kıllanma ne zaman dökülür?

Güzelliği ve bakımı için saatlerce ayna karşısında kalan kadınların hem kendilerine hem de eşlerine ya da yakınlarına hoş görünmeleri için uyguladığı çeşit çeşit maskeler, bakım kürleri ve peelingler direkt olarak cilde temas edeceği için hamilelikte ekstra dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Hormonal farklılıklardan dolayı vücutta oluşan tüylenme problemi çoğu zaman karın, bacak, göğüs ucu ve yüzde kendini belli eder.  Özellikle de ‘Linea Nigra’ çevresi dediğimiz karın çizgisinin olduğu yerde görülen tüylenmeyi kafasına takan anne adayları bu bölgelerdeki tüylenmeden kurtulmak isteyebilir. Hamileliğin vermiş olduğu bu psikoloji ile bir an evvel kurtulmak için lazer uygulaması yapılması istenebilir. Peki hamilelikte tüyler ne zamandan sonra dökülür? İşte yanıtı:

  • Hamilelik döneminde göze daha fazla batıp rahatsızlık hissi uyandıran tüylenmeler bir zaman sonra kendiliğinden dökülecektir.
     
  • Doktorlar hamilelik döneminde lazer epilasyon uygulamalarını zararlı olduğu için değil kılın yapısını güçlendireceği için önermiyor.

HAMİLELİKTE TÜYLENME! DOĞUM SONRASI TÜYLER DÖKÜLÜR MÜ?

Bebeğe herhangi bir zararı olduğu için değil hamilelikte kılların yapısı çok değiştiği için doğumdan sonra o kıllar dökülme evresine girecek ve bundan dolayı da lazer uygulaması önerilmemektedir. Hamilelikte görülen tüylenmeden lazer ile kurtulmak isteyenler faydadan çok zarar görebilir.

Nedeni ise ince kılların bile yapısının güçlenip daha da gürleşebileceğidir. O nedenle doğumdan sonraki kırkınız çıktıktan sonra lazer yaptırmanız daha uygun olacaktır.

HAMİLELİKTE İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMANIN YOLU

Güzelliğe gölge düşüren istenmeyen tüylerden kurtulmak için bilinen birçok yöntem vardır. Sizde istenmeyen tüy sorunundan doğal yollar ile kurtulmak istiyorsanız bu haber tam size göre! Rus kadınlarının sürekli uyguladığı bu yöntem sayesinde zamanla kıl kökleriniz zayıflayacak ve bir daha çıkmayacak.

İşte Rus kadınlarının istenmeyen tüylerinden kurtulmak için uyguladıkları ceviz kabuğu kürü:

MALZEMELER: Ceviz kabuğu, su

UYGULANIŞI: Ceviz kabuklarını küle dönüşene kadar yakın ve oluşan külleri soğuması için biraz bekletin. Küller soğuduktan sonra bir kabın içerisine alın ve su ekleyerek krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Krem kıvamına gelen külleri 12 saat boyunca bekletin. Daha sonra külleri, istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürün ve yarım saat kadar bekletip sıcak su ile durulayın.

Günde 3 defa kullanacağınız bu karışım, çok geçmeden kıl köklerinizi zayıflatarak istenmeyen tüy sorununuzu ortadan kaldıracaktır. 

NOT: Tüylü olan bölgeye uygulandığı zaman daha iyi sonuç verecektir.

Önceki İçerikMasumiyet’te geçen Erotoman hastalığı nedir? Erotomanın belirtileri nelerdir?
Sonraki İçerikAnne karnında geçen yolculuk! Anne karnında bebek nasıl oluşur?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.