Hamile kalmak için çörek otu bal ve tarçın macunu tarifi! Hamilelikte çörek otu kullanımı

0
40

Çocuk sahibi olma şansını arttıran kürler bir yana hamilelik için uygulanan çörek otu ve ballı macun tarifi hormonları düzenleyerek hamilelik şansını arttırmaktadır. Günümüzde hamilelikte çörek otu kullanımı ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizlere sıraladık. Hamilelikte çörek otunun faydaları neler? Hamile kalmak için çörek otu macunu nasıl yapılır? Evde çörek otu yağı nasıl yapılır? Hamilelikte çörek otu zararlı mı? Çörek otu düşük yapar mı? İşte cevapları…

Toplum içerisinde sık kullanılan faydalı bitkilerden birisi de hiç şüphesiz ki yemeklerde kullandığımız çörek otudur. Sağlık problemlerinden cilt sorunlarına, cilt sorunlarından fazlalık kilolara karşı olumlu etki gösteren çörek otu aynı zamanda Peygamber Efendimiz (SAV)’in ölümden başka her şeye ilaç olacak kadar faydalı gördüğü bir besindir. Doğru ve ölçülü tüketildiği zaman kişiye fayda sağlayan çörek otu zayıflamak için kullanılacağı zaman detoks kürleri ya da çörek otu yağı kullanımı ile başarılı bir şekilde sağlanabilir. Eski dönemlerde alternatif tıpta sık sık tercih edilen yöntemlerden birisi de değişik karışım halleri ile tüketilen çörek otudur. Çörek otunun faydalarıyla ilgili belkide bugüne kadar ilk defa duyacağınız hamilelikteki kullanımı ile çok şaşıracaksınız! Çünkü çörek otu mucizesi çocuk sahibi olmak isteyen çiftler tarafından da kullanılıyor. Hamilelik için yine de uzman onayı almadan kullanılmaması gereken çörek otu, sağlıklı ve doğru kullanılırsa fayda sağlayabilir. Peki hamile kalmak için çörek otu nasıl kullanılır? Hamilelik için çörek otu bal ve tarçın macunu nasıl yapılır? İşte çörek otunun doğru kullanım şekli…

HAMİLELİKTE ÇÖREK OTUNUN FAYDALARI NELER?

Bebek sahibi olma şansını arttıran bitkilerden birisi de planlık hamileliğin 6-8 ay öncesinde tüketilecek olan çörek otudur. Rahim kaslarının kasılmasını harekete geçiren çörek otunun fazla ve uygunsuz kullanımı düşüğe sebep olabileceği için hamile kalındıktan sonra kullanıma mola verilir, doğuma yakın vakitlerde yeniden başlanır.

Hamileliğin son dönemlerine doğru kullanılması önerilen çörek otu anne adaylarının doğum sancılarını hafifletecek ve doğum sonrasındaki süt üretimini arttırmaya yarayacaktır. Çörek otunu macun şeklinde tüketmek isterseniz bu da sizin sütünüzü arttırmada oldukça önemlidir. 

HAMİLE KALMAK İÇİN ÇÖREK OTU NASIL KULLANILIR?

HAMİLE KALMAK İÇİN ÇÖREK OTU BAL VE TARÇIN MACUNU TARİFİ:

MALZEMELER:

12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal

Adet döneminin ikinci günü 1 yemek kaşığı miktarında bu malzemelerden elde edilen karışımı tüketin. 12. gün gelene kadar aç iken ya da yemek yedikten 1,5 – 2 saat sonra tüketin. Düzenli ve doğru kullanımın sonucunda yumurtalar büyür ve hormonlar düzenlenir. Bu da çocuk sahibi olma şansını arttırmada etkilidir.

NOT: Tarifi verilen karışım yalnızca kadınlarda değil erkeklerde tüketildiği zaman sperm kalitesini arttırmada ve hareketliliğini sağlamada olumlu etkiler sunacaktır.

HAMİLELİKTE ÇÖREK OTU YAĞI! EVDE ÇÖREK OTU YAĞI YAPIMI

MALZEMELER:

2 yemek kaşığı miktarında öğütülmüş çörek otu

Cam şişe

Bir miktar saf zeytinyağı

HAZIRLANIŞI:

Tercih ettiğiniz cam şişenin içine 2 yemek kaşığı kadar öğütülen çörek otunu koyun. Daha sonra şişe dolana kadar zeytinyağı koyup ortalama 10 dakika bekletin. Karışımdaki malzemeler iyice birbirine geçtikten sonra kullanılabilir.

Önceki İçerikMilia nedir? Evde milia nasıl tedavi edilir? Yüzdeki yağ bezeleri nasıl geçer?
Sonraki İçerikÇam terebentin yağının saça faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.