Ana Sayfa Blog Güneş gözlüğü seçerken nelere dikkat edilmeli? 2020 güneş gözlüğü modelleri

Güneş gözlüğü seçerken nelere dikkat edilmeli? 2020 güneş gözlüğü modelleri

0
Güneş gözlüğü seçerken nelere dikkat edilmeli? 2020 güneş gözlüğü modelleri

Doksanların minimal yapısı, 2020 gözlüklerinde hayat buluyor. Çoğunluğunun oval yapılardan oluştuğu güneş gözlüğü modellerinde, ince çerçeve yapısı öne çıkıyor. Osse, Rayban, Vogue ve Polo gibi ünlü markalar da yeni sezon modellerinde bu ayrıntılara önem veriyor. Peki bir güneş gözlüğü alırken nelere dikkat edilmeli? 2020 güneş gözlüğü modelleri nasıl ve ne kadar? Güneş gözlükleriyle ilgiili tüm detaylar haberimizde.

Yaz sezonunda güneş gözlükleri kombinlerin en büyük tamamlayıcısı oluyor. Ancak güneş gözlüğü satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. Örneğin; yüz hatlarınıza ve tipinize uygun olmayan bir model seçmeniz, istediğiniz şıklığı ve tarzı oluşturmanıza engel olacaktır. Bu içeriğimiz içerisinde hem bu soruya yanıt olacak detaylara değindik hem de sezonun trend gözlük modellerine ve fiyat aralıklarına yer verdik:

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bir güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yüz tipinize uygun olmasıdır. Tıpkı giysilerinizde olduğu gibi gözlüklerinizde de bir seçim yaparken, hatlarınıza önem vermeniz gerekir. Eğer yüz hatlarınıza uygun bir model seçmezseniz hem modelden beklediğiniz reaksiyonu alamazsınız hem de yüz hatlarınız istediğiniz kadar ortaya çıkamaz.

Peki yüz hatlarınızı nasıl ortaya çıkarabilirsiniz? Yüz hattınızı en net belirleyen nokta biyometrik fotoğraflardır. Ancak biyometrik fotoğraf kullanmak istemezseniz, ayna önüne geçip selfienizi çekebilir ve yüz hatlarınızı belirleyebilirsiniz. 

4 tip yüz hattı bulunmaktadır. Bu hatlar ve hatlara uygun gözlük modelleri de tam olarak şöyledir:

– Oval Yüz: Oval yüz tipinde önemli olan elmacık kemikleridir. Yüz uzunluğu ise genişliğinden fazladır. Bu sebeple her model, bu tipteki bir yüz hattına yakışacağından, sadece çerçeve kalınlığı ve inceliğine yönlenmeniz yeterli olacaktır.

– Yuvarlak: Daire tipli olan yüz hatlarına en uygun olan geometrik model gözlüklerdir. Aynı şekilde bu modellerin yüzünüzü daha uzun göstermesine de öncelik verin.

– Kalp:Geniş bir alın ve dar çene çevresine sahip bu yüz tipinde, alnınızdan daha büyük ve geniş bir çerçeve modeli kullanın. Ancak seçeceğiniz modelin alt kısmının ince olmasına önem gösterin.

– Kare: Bu tarz bir yüz tipi için önerilerimiz; kedi gözü, yarım çerçeve ve oval formlu modeller kullanmanız gerekir.

SEZONUN TREND GÖZLÜK MODELLERİ

Güneş gözlüğü modası her yıl etkili ve aktiftir ancak özellikle doksanlı yıllarda var olan minimallik ile gözlük modası, bu zamana kadar gördüğü ilginin çok çok üzerine çıkmayı başardı. Peki 2020 ilkbahar yaz modasında durum nedir? Üzerinden maksimum 30 yıl geçen doksanlardan bu yana, gözlük modası ne durumda dersiniz? Biz size söyleyelim; minimalist yapı yeniden gündemde. Yani aynı havayı yeniden solumaya başlıyoruz.

Oval yapılı minimal modellerini beğenilere sunmuş olan gözlük modasında, birçok marka yeni sezon kataloglarını görücüye çıkardı. Biz de sizler için 2020 kadın güneş gözlüğü modelleri ve fiyatlarını derledik. 

2020 KADIN GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ MODELLERİ VE FİYATLARI

OSSE: 161 TL

POLO: 75 TL

POLO: 85 TL

RAY-BAN: 575 TL

RAY-BAN: 530 TL

VOGUE: 390 TL