Gardırop detoksu nedir, nasıl yapılır?

0
6

Alışveriş yapmayı çok seviyorsunuz ancak dolabınız da o kadar dolu ki, neyi nereye koyacağınızı bilemiyorsunuz; bu anda devreye gardırop detoksu giriyor. Dolabınızda yepyeni bir reform oluşturacak, gereksiz parçaları atıp en ihtiyaç duyulanları ön plana çıkartan bu detoks ile gardırobunuz yeni bir kimlik kazanacak. Peki gardırop detoksu nedir ve nasıl yapılır? Gardırop detoksu ile ilgili tüm detaylar yasemin.com’da!

Alışveriş yapmak her kadının en çok sevdiği şeydir. Psikolojik durumları ne olursa olsun, alışveriş yapmak her zaman için bir detoks hissi oluşturur. Yani yenilenme biçimi… Ancak bu yenilenmeyi gerçekleştirirken bir şeyi unutulur: Gardıroplar… Bir gardırop, gelecek yeni parçalar için ne kadar uygundur? Eski parçalar halen yerli yerindeyken, yeni parçalar gardıroplara nasıl yerleştirilir? İşte bu devrede de gardırop detoksu akıllara gelir. Peki nedir bu gardırop detoksu dediğinizi duyar gibiyiz. Gardırop detoksu; artık giymediğiniz, dolabın arka kısımlarında artık atılmayı bekleyen kıyafetleri temizlemek ve gardıroba yeni parçaları yerleştirmek demektir. Çoğunlukla sezon alışverişlerinin ardından yapılan kışlıkları indirip yazlıkları yerleştirmekle karıştırılsa da; bu detoks işleminde amaç, kullanmadığınız parçalara veda etmektir. Sizler için gardırop detoksunuzu daha da kolaylaştıracak 7 ipucunu derledik. İşte gardırop detoksu için size yardımcı olacak ipuçları:

GARDIROP DETOKSU NEDİR, NASIL YAPILIR?

Gardırop detoksuna başlamadan önce kendinize sormanız gereken birkaç soru bulunuyor. Bu sorular, daha sağlıklı bir detoks yapmanızı sağlayacaktır. Öncelikle; ‘Beden ölçülerim bunu giymeye müsait mi!, ‘Terziye versem kurtulur mu’ ve ‘Giydiğimde mutlu oluyor muyum?’ sorularını kendinize yöneltin. Bu sorulara alacağınız yanıt üzerine detoksunuza başlayın.

1. İlk adım olarak dolabınız içerisindeki tüm parçaları indirin ve hepsini ayırın. T-shirtler bir kısma, pantolonlar diğer kısma. Şimdi işiniz daha kolay.

2. Sonraki adımda bu parçaları tek tek alıp size belirttiğimiz o soruları sorun. Bu yanıtlara göre, atacağınız parçaları belirleyip kenarda biriktirmeye başlayın. 

3. Eğer az da olsa giydiğiniz ya da bir terzilik işle kurtarılması mümkün olan parçalarınız varsa, onları atmayın ve terzilik diye ayrı bir kenarda tutun. 

4. Elbise, pantolon ve bluz gibi parçaları deneyin. Eğer halen eskisi gibi duruyorsa kalsın ancak tüm güzelliğini kaybetmiş ve deforme olmaya başlamışsa bu parçalardan uzak durun. Kararınızı deneyerek verin böylece daha emin olmuş olursunuz.

5. Solmuş olan parçalarınızı sırf güzel diye tutmayın. Eski canlılığını geri getirmenize imkan yok.

6. Kilolarınız veya başka türlü sebeplerden dolayı elden çıkaramadığınız, bir gün zayıflarsam giyerim dediğiniz parçaları da çıkarın. Çünkü modası geçmişte kalmış bir parçayı giymek çok da hoş olmayacaktır.

7. Tüm bu ayıklama işlemi bittiği zaman, kıyafetlerinizi kaliteli ve kıyafetlerinize zarar vermeyecek askılarla asın. Renkli tercih ederseniz, gardırop içine ayrı bir renk katmış olursunuz.

Önceki İçerikAntirikot nasıl pişirilir? Püf noktaları nelerdir? Antirikot kaç kaloridir?
Sonraki İçerikLokanta usulü acılı ezme tarifi
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.