Fito krem nedir? Fito krem nasıl kullanılır? Fito krem işe yarıyor mu?

0
54

Cildinizdeki lekeleri gidermek aynı amanda sivilce gibi sorunların ortadan kaldırılması için krem arayanların sık sık karşısına çıkan Fito krem, son zamanların en çok tercih edilen ürünü oldu. Yalnızca eczanelerde sarılan ve görünümüyle dikkat çeken Fito krem ne işe yarar? Fito kremi kimler kullanmalı? Fito krem ne kadar? Fito krem nasıl kullanılıyor? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı açık bir şekilde yazımızda bulabilirsiniz.

Fito krem, 40 gramlık tüplerde reçete ile satılan beyaz renkte yumuşak bir kremdir.Etken maddesi Buğday ekstresi (triticum vulgare) ve etilenglikol monifenil eter olan ve  genel olarak lavanta esansı içeren  ve cilt hücrelerinin kendilerini yenilemesine yarımcı olan suda çözünebilme özelliği olan bir ilaçtır. Her zaman doktorlar tarafından ilk tercih edilen ve ciltte oluşacak herhangi bir hasarın iyileştirilmesi için kullanılan kremlerden olan Fito Krem, mutlaka uzman bir doktor tarafından önerilerek kullanılması gerekir. Cilt üzerinde kısa sürede gösterdiği etki sayesinde yüzeysel problemleri gideren Fito krem, aynı zamanda kısa sürede cilt dokusunun yenilenmesini sağlıyor. 

Günlük yaşantıda veya başınıza gelebilecek herhangi bir olumsuz durum ardından sıklıkla adını duyabileceğimiz bu krem, oldukça tesirli ve hızlı etki edecek özelliklere sahip olmasıyla da bilinmektedir. Yalnızca reçete ile alabileceğiniz özellikte olması, yüksek oranda tesire sahip olmasıyla alakalıdır. Vücudun herhangi bir bölgesinde, cilt üzerinde oluşacak her türlü hasarın ve yaranın giderilmesi için tercih edilen ilk krem olması da, bu sayede gerçekleşmektedir.

FİTO KREM NE İŞE YARAR?

Fito kremin faydaları ve kullanım alanları çok fazladır. Fito krem genelde zor iyileşen ve hasar görmüş cilt yüzeyinin iyileşmesi için doktorlar tarafından yazılsa da bunun haricinde kullanılan pek çok kullanım alanı vardır.

Bunlar;

 Fito krem sivilce izlerine yok eder; Düzenli olarak fito kremi yüzünüze sürerseniz sivilcelerin kısa sürede yok oluğunu göreceksiniz. Sivilcelerden kurtulmak için fito kremi günde 1 defa temiz cilde uygulamanız yeterlidir.

Su çiçeği rahatsızlığı sonrası oluşan kızarıklıkların giderilmesini sağlayan Fito krem, düzenli kullanıldığında cildin renk eşitsizliğini de giderir. 

Yara tedavisinde derin kesiklerde, ameliyat yaralarında, deri hasarlarında, kaza sonucu oluşan cilt hasarlarında doktorların önerdiği bu krem, cildin kısa sürede kendini yenilemesi sağlar.

 Fito krem yanık üzerinde iyileştirici ve acıyı azaltıcı etki sebebi ile rahatlıkla kullanılabilir. Yanık olan yüzeye günde 1 defa ince tabaka sürülerek uygulanır.

– Fito krem dudak kurumasında, dudak çatlaklarını iyileştirmede çok etkili bir kremdir az miktarda dudağa sürerek dudak çatlamasının ve dudak kurumasını rahatlıkla yok edebilirsiniz. Dudaklara çok az sürülmei ve asla yutulmamalıdır.

 Fito krem cilt lekeleri ve sivilcelerin bıraktığı lekeleri yok etmede çok etkilidir. Cildi yenileyen bu kremi düzenli olarak lekeli olan bölgeye ince tabaka halinde masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Oluşan iltihabı kurutmak için kullanabileceğiniz bu kremi özellikler iltihaplı sivilceleri yok etmek için tercih edebilirsiniz. Kısa sürede iltihaplı sivilcelerin sönmesini sağlayacaktır.

Eczanelerde satılan Fito kremin “pişik için kullanılır mı?” sorusu sıkça gelenler arasında. Fito krem bebeklerde kullanımı genelde pişik olumunu yok etmek için kullanılsa da bebeklerin hassas olan cilt yapısına uygundur.

 Epilasyon ve lazer sonrası oluşan tahribatı en aza indirmek için fito krem kullanabilirsiniz.

PEKİ FİTO KREM NASIL KULLANILIR?

ito krem cildin her yerinde olduğu gibi yüze de rahatlıkla sürülebilir. Sadece fito krem göz çevresine sürerken dikkatli olmak ve az miktarda sürmek yeterlidir.

Fito krem sorunlu olan bölgeye günde en az 2 defa sürülür. Cilt yüzeyinde sorunun büyüklüğüne göre bir miktar fito krem sürülür ve baskı yapmadan ovalanır. Ameliyat yarası derin kesik, çizik var ise bir gazlı bezle kapatmak gerekmektedir. Daha sonra tekrar krem sürülmeden önce mutlaka su ile temizlenmeli ve krem sürülmelidir. Fito krem suda çözündüğü için temizlenmesi kolaydır.

FİTO KREMİN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Aşağıda yer alan yan etkiler bu kremi kullan kişiler çok nadir bir şekilde görülmüştür. Ancak siz uzmana danışmadan kesinlikle cildinize uygulamayınız.

– Vücudun her hangi bir yerinde şişlik
– Ağız ve boğazda şişlik ve yutkunmada zorluk
– Nefes alıp vermede zorluk
– Karın ağrısı

FİTO KREM NE KADAR?

Fito krem etkisi büyük ama fiyatı küçük yara ve yanık kremlerinden biridir. Fito krem mutlakaa evinizde bulunması gereken her işe yarayan bir kremdir. Fito krem doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Fito krem fiyatı ise; 14,02TL’dir.

Fito krem devlet tarafından ödenmektedir ve reçete ile yazıldığında fito krem sgk tarafından karşılanmaktadır.

Önceki İçerikBebeklere bal nasıl verilmeli? 1 yaşından önce verilmemesi gerekenler
Sonraki İçerikTokalon Güneş kremi ne işe yarar? Tokalon Güneş kremi kullananlar
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.