Excipial Lipo ne işe yarar? Excipial Lipo nasıl kullanılır? Excipial Lipo ne kadar?

0
37

Hem nemlendirici özelliği hem de uygun fiyatıyla son günlerde kadınların cilt bakım rutinine eklediği Excipial Lipo Emülsiyon sağladığı faydalarla herkesi şaşırtıyor. Dermatoloji uzmanlarının önerisi üzerine kullanımı adeta cildi pürüzsüz ve sağlıklı görünüme kavuşturan Excipial Lipo nasıl kullanılır, fiyatı ne kadardır ve yan etkileri nelerdir? sizlerle paylaşıyoruz.

Excipial Lipo; deri üzerindeki tabakanın yumuşatılmasında önemli rol oynayan bir ilaçtır. Yumuşatıcılar ve Koruyucular olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahil edilen bu losyonun etken maddesi Üre’dir. 100 gramında 2 g Üre içeren Excipial Lipo, su geçirmeyen özelliğiyle cildin kolayca emilmesini sağlayarak etkisini gösterir. Ağzı polipropilen kilitli kapakla kapatılmış, 200 mL beyaz renkli emülsiyon görünümlü, hafif parfüm kokulu emülsiyon içeren polietilen şişede yalnızca eczanelerde satışa sunulan Excipial Lipo, mutlaka uzman tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır. İçerisinde bulunan erken maddesine alerjiniz varsa daha büyük sağlık sorunlarına yol açabilir. 

EXCİPİAL LİPO EMÜLSİYON NERELERDE KULLANILIR?

Cildi nemlendirmede oldukça başarılı olan bu losyon, kuru ciltle başa çıkamayanların mucize ilacıdır. Kırmızı ve leke şeklinde oluşan egzama tedavisinde de kullanılabilir. Dirsek,diz,topuk, ayak altı gibi yerlerde aşınma, yarılma ve nasır var ise bu losyonu uygulayabilirsiniz. 

İsilik tedavisindenden pürüzlü ciltlerin düzgünleştirilmesine kadar etki eden bu losyon, atopik egzama tedavisinde kullanılabilir. 

Gül hastalığında destekleme tedavi amacıyla kullanılır.

EXCİPİAL LİPO EMÜLSİYON NASIL KULLANILIR?

Düzenli bir şekilde kullanıldığında kolayca faydasını göreceksiniz. İlk olarak uygulanacak bölgeyi güzelce temizleyin. Elinize nohut tanesi kadar alıp, parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. Gün içerisinde 2 ya da 3 defa sürmeniz yeterli olacaktır.

EXCİPİAL LİPO EMÜLSİYON NE KADAR?

Excipial lipo fiyat 200 ml 11.86 TL’den satılmaktadır.  Reçetesiz satılan bir üründür, bundan dolayı da devlet tarafından karşılanmıyor. 

Önceki İçerikÜrederm Hydro Losyon ne işe yarar? Ürederm Hydro Losyon nasıl kullanılır, ne kadar?
Sonraki İçerikSade çok kolay kurabiye tarifi
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.