Ana Sayfa Blog Evde basen en kolay ve hızlı nasıl eritilir? Hızlı basen eritmede etkili yöntemler

Evde basen en kolay ve hızlı nasıl eritilir? Hızlı basen eritmede etkili yöntemler

0
Evde basen en kolay ve hızlı nasıl eritilir? Hızlı basen eritmede etkili yöntemler

Basen bölgesindeki yağlarınızı çatır çatır yakmak istiyor ve dilediğiniz görünüme anında sahip olmak istiyorsanız, kısa süre sonra sonuç alabileceğiniz en etkili basen eritme yollarını denemelisiniz. Basen yağlarını eriten doğal ve sağlıklı teknikleri haberimizin detaylarında okuyabilirsiniz. Hızlı bir şekilde basen yağlarını gideren doğal çözümler haberimizde…

Fiziki görünümünden memnun olmayıp vücudunun yağ biriken bazı bölgelerindeki yağları yakmaya çalışarak formunu korumaya çalışan kadınlar için işine yarayacağını düşündüğümüz bu haberimizi mutlaka okumalısınız. Tıpkı göbek eritme, kalça büyütme, gıdı küçültme gibi bazı etkili spor egzersizleri gibi basen bölgesindeki yağları da kolaylıkla yakabilirsiniz. Vitrinde gördüğünüz şık bir kombini üzerinizde hayal ettiğinizde çok güzel dursa da giydiğiniz zaman istediğiniz gibi durmayabilir. Oldukça şık bir pantolon giymeye heveslendiyseniz ama basenleriniz yüzünden dilediğiniz gibi durmadıysa üzülmeyin basenleri eritmenin de yolları vardır. Basenlerdeki yağları eritmek için ana öğünlerden yarım saat sonra 1 fincan kadar mate çayı ya da yeşil çay tüketebilirsiniz. Her gün iki fincanı aşmayacak kadar bitki çayı tüketmek, vücuttaki toksinleri dışarı atacaktır.

BASENLER EN KOLAY NASIL ERİTİLİR? BASEN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

BASEN ERİTEN DOĞAL KÜR TARİFİ:

Rezene, kuşburnu, papatya, sinameki, biberiye ve funda yaprağını karıştırarak çay yapar gibi demleyin. Her sabah uyandığınızda 1 bardak kadar tüketmeyi alışkanlık edinmeye çalışın. Bu karışım sayesinde başta basenler olmak üzere selülitleriniz de gidecek.

TIKLA OKU: EVDE HIZLI GÖBEK ERİTME YÖNTEMLERİ

BASEN ERİTEN HAREKET: SQUAT

Vücudunuzu dik bir pozisyonda, omuzlarınızı da omuz genişliği kadar açık bırakın. Bu esnada nefes alıp öne eğilmeden, bacak ile yer mesafesi 90 derecelik dik açıda çömelin. Nefes verip dik bir şekilde konumunuza doğru dönün.

Egzersiz uygularken omurgaları zedelememek için vücut dikliğini korumaya dikkat edin, bacak ve kalça kaslarını da hareket ettirirken gevşetmemeye çalışın.

BASEN YAĞLARINI YAKAN: BİRD DOG HAREKETİ

Basen yağlarını hızlı bir şekilde eritmek için dizinizin üzerine çöküp oturun. Daha sonra ellerinizi omuz altında, dizleri de kalçanın altında duracak gibi konumlandırın. Sol kolunuzu öne uzatırken, sağ bacağınızı mümkün olduğu kadar gererek arkaya doğru uzatın. Karın kaslarını sıkarak bu hareketi 5 kez yapın, sağ kol sol bacağa geçin. 

BASEN VE KALÇA DİYET LİSTESİ

Günlük kalori: 800 kalori değeri

MALZEMELER

2 fincan yulaf tanesi
2 fincan kırılmış fındık
1 fincan buğday
1 fincan çekirdeksiz kuru üzüm
1 fincan ayçiçeği tohumu
1 fincan badem
1 fincan ince kıyılmış kuru kayısı

HAZIRLANIŞI

Yukarıda geçen malzemeleri karıştırıp, blender’dan güzelce geçirin. Ardından 12 porsiyon olacak gibi eşit miktarlara ayırın. Porsiyon başı bir bardak diyet süt ekleyip tüketin. İsteğe göre yarım dilim muz da ilave edebilirsiniz.

Afiyet olsun…