Etnik giyim nedir? Etnik giyim tarzı oluşturmanın yolları

0
29

Günümüzde birçok kadın, modern parçalar yerine etnik giyimi tercih ediyor. Ancak etnik giyim tarzıyla ilgili kombin hazırlamak açısından bazı yanlışlar yapılabiliyor. Sizler için etnik giyim tarzına uygun kombin önerilerini ve etnik giyim tarzıyla ilgili merak edilenlere yer verdik. İşte etnik giyim modasıyla ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

Bulundukları ortamlarda şık olmaktan ziyade dikkat çekiciliği de önemseyen kadınlar, son dönemlerde etnik giyim tarzına ilgiye duyuyor. Google üzerinde de etnik giyim tarzı hakkında sıkça aramalar yapan kadınlar, sokak stillerinde de artık farklı bir duruş ve rahatlık sağlayan etnik parçaları tercih ediyorlar. Cadde vitrinlerinde etnik köken tasarımlı elbiseler ön planda tutuluyor. Plaj kıyafetleri olarak da kullanılan bu parçalar, geleneksel kostüm ve işlemeleri üzerinde taşıyor. Etnik tarz kıyafetler, ülkelerin kendi kültür ve moda anlayışlarını yansıttığı bir moda tarzıdır. Bu tarzda bir kombin oluşturarak, aynı zamanda kendi kültürünüze ait kodları da yansıtmış olursunuz.

Etnik kıyafetler yalnızca bu amaçla giyilmez. Birçok kişi işleme, farklı renklerin bir arada kullanımı gibi detaylar nedeniyle bu tarzı tercih ediyor. Bu moda anlayışında belli başlı bir kalıp ya da sınır yoktur. Bu nedenle bohem stille de sıkça benzetilebiliyor.

ETNİK GİYİM KOMBİN ÖNERİLERİ

Etnik giyim tarzında işlemeler ön planda yer alıyor. Boncuk tasarımlar, dikkat çekici parlak renkler ve şallar, bu giyim tarzında sıkça kullanılıyor. Günümüzde günlük kombinlerde de tercih edilen etnik giyim, giyen kişiye kendisini hem şık hem de rahat hissettiriyor. Günlük kombinlerde, jean pantolonlar üzerine boncuk işleyebilir ya da eteklerinizi otantik, etnik desenleri üzerinde taşıyan kumaşlardan tercih edilmiş bir model olarak tercih edebilirsiniz.  

 

Etnik giyim tarzını ayrıca elbise, gömlek ve aksesuar gibi parçalarda da değerlendirebilirsiniz.

Etnik desenlerde genel olarak geometrik şekiller ve bol renk kullanımı tercih ediliyor. Çoğunlukla elbise ve etekler için kullanılan bu desenler için kilim deseni tanımı da denebiliyor.

Etnik tarzda bir kombin oluştururken pantolonda flare modelleri tercih edebilirsiniz. Bu pantolonları topuğu yüksek bir ayakkabıyla kombinleyebilirsiniz. Tamamlayıcı olarak en çok tercih edilen ceketlerdir. Etnik giyimde basic parçalar şık bir etki sağlanmasını kolaylaştırır. Bu tarzı oluştururken bir bütün olarak sadece etnik değil, modern parçaların birleşiminden oluşan bir kombin de hazırlayabilirsiniz. Örneğin gömlekte etnik desenli bir model kullanıp eteği, düz bir kalem etek tercih edebilirsiniz. 

 

Etnik giyim tarzı ilk olarak 1965 yılında ortaya çıkmıştır. Vietnam Savaşı ve 1968 yılında başlayan gençlik hareketleri, Hippi akımını beraberinde de etnik giyim tarzını ortaya çıkarmıştır. 

Etnik kıyafet kombinlerinde en çok tercih edilen parçalar:

– Bohem tarz elbiseler

– Otantik etek ve bluzler

– Şalvar pantolonlar’dır.

Önceki İçerikEn kolay Aşure nasıl yapılır? Aşureyi evde pişirmenin püf noktaları
Sonraki İçerikİdeal evlilik yaşı kaçtır? Evlilikte yaş farkı önemli mi?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.