En iştah kabartıcı iftar menüsü nasıl hazırlanır? 14. gün iftar menüsü

0
28

Ramazan’ın 14. gününde iftar sofranızı hazırlamaya henüz başlamadıysanız tariflerimize mutlaka bakmalısınız. Orucunuzu lezzetli bir iftar menüsüyle açmak istiyorsanız sizlere bir çorba, bir ana yemek ve bir tatlı tarifi hazırladık! Yemek yaparken yardımcı olacak pratik tarifler ve ayrıntılı anlatımlarıyla 14. gün iftar menüsü sizinle…

Ramazan ayının on dördüncü gününü aile dostları ve özel misafirleriniz karşılamak isteyenler için beğeni garantili iftar menüsü paylaşıyoruz. İftara ne pişirsem dediğinizi duyar gibiyiz, Yasemin.com 30 günlük iftar menüsü önerilerinde 14. günde de yanınızda! Farklı iftar çorbaları tarifleri için köz biber çorbası; doyurucu ramazan yemekleri arayanlara çökertme kebabı yanında çıtır çıtır sodalı, peynirli rulo börek; fark yaratan iftar tatlıları tariflerinde çok beğenilen bayat pide tatlısı ile enfes bir menü hazırladık. Kaçırmayın!

Kaçıranlar için: 12. gün iftar menüsü: 

14. GÜN İFTAR MENÜSÜ

KÖZ BİBER ÇORBASI:

Kıpkırmızı rengiyle, mis gibi aromasıyla güzel bir köz biber çorbasına ne dersiniz? Farklı çorba tarifleri denemek isterseniz mutlaka közlenmiş kırmızı biber çorbasını pişirebilirsiniz. Malzemeleriniz hazırsa, közlenmiş biber çorbası tarifine geçebiliriz. 

Gün boyu aç kalan midenize ilaç gibi gelecek bol vitaminli ve doyurucu köz biber çorbası! Yapılışı kolay çorbayı soğutmadan tarife alalım sizi…

ÇÖKERTME KEBABI:

İnce ince doğranmış etlerin çubuk patateslerle buluşması, aynı zamanda muhteşem bir sosla beraber servis edilmesiyle yapılan çökertme kebabı doyurucu olmasıyla herkes tarafından sevilir. Görünüşü bile ağızları sulandıran çökertme kebabı pratik tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

SODALI BÖREK:

Çay saatlerinde aynı zamanda kadın günlerinde sofranıza şöyle puf puf kabarmış, leziz ve mis kokusuyla göz dolduran sodalı gül böreğinin tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Sodalı gül böreği, diğer böreklere adeta taş çıkaracak. Pratik sodalı gül böreği tarifi yazımızda…

Soda sayesinde üzeri nar gibi kızarıp çıtır çıtır olan rulo börekler ister iftara ister sahura pratik bir tamamlayıcı. İç harcını dilediğiniz malzeme ile hazırlayabilirsiniz üstelik.

BAYAT PİDE TATLISI:

Ramazan ayının pide geleneği bir başkadır. Özellikle iftara yakın alınan sıcak sıcak hem enfes kokar hem de tadına doyum olmaz. Ancak aldınız bu pideler kısa sürede bayatlayabilir. Bu pidelerle pratik bir tatlı hazırlamaya ne dersiniz? Yapımı çok basit olan olan bayat pide tatlısının tarifi için haberimizi inceleyebilirsiniz.

HAYIRLI İFTARLAR…

Önceki İçerikSodalı börek nasıl yapılır? En kolay sodalı gül böreği tarifi
Sonraki İçerikEn özel iftar menüsü nasıl hazırlanır? 15. gün iftar menüsü
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.