Doğru çanta seçimi nasıl olmalı? Vücut tipinize uygun çanta seçimi

0
45

Çanta modelleri deyince akla çok geniş bir model skalası geldiği ne yazık ki söylenemez fakat az da olsa, ilgi çekebilecek tarzlar bulunur. Ancak önemli olan bu tarzlar değil, onları doğru kullanmaktır. Doğru çanta seçimi nasıl olmalı? Hangi tarz çanta vücut tipinize uygun olur? Bu tarz birçok soru, bir çanta satın alırken yanıtını bilmeniz gerekenlerdendir. İçeriğimiz içerisinde doğru çanta seçimi konusunda bilinmesi gereken tüm bilgilere yer verdik.

Giyeceğiniz kıyafeti, ayakkabınızı hatta takacağınız aksesuarları bile belirlediniz ancak çantanız konusunda halen kararsız mısınız? Bu içeriğimiz bunun için var. Size hem doğru çanta seçimini öğretmek, vücut tipinize uygun modeli belirlemenizi sağlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki; bir kombini tamamlayan ve doğru kılan şey şüphesiz çantadır. Moda konusu kendi içerisinde birçok açmaza ayrılabilir ancak çanta modelleri, sandığımız kadar çok çeşitli değil. Önemli olan, kendi vücut tipinize uygun çantayı seçip görünümüze negatif değil pozitif bir etki kazandırmanız. Peki doğru çanta seçimi nasıl olur? Bu konuyla alakalı bilmeniz gerekenler nelerdir? Yakından bakalım:

DOĞRU ÇANTA SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Çanta kullanımı bir yerde kişinin karakteristik özelliklerine de bağlıdır. Biz kadınlar her zaman için tedbirli olmayı ve işi riske atmamayı severiz. Bu durum aynı zamanda organizasyona olan yetimizi de ortaya koyar. Bu sebepledir ki hep geniş ve büyük çantalar tercih ediyor olabiliriz. Ancak önemli olan çantanın iş gücü değil, bizim vücut tipimize yakışıp yakışmadığı gerçeğidir.  

Omuz çantaları pratik gibi dursa da, sağlık açısından her zaman tavsiye edilebilecek bir model değildir. Taşıdığı yükler sebebiyle bir zaman sonra omzumuza ağrı yapabilir. El çantası modellerindeyse; tıpkı bir üst paragrafta belirttiğimiz gibi vücut tipini ciddiye almanız gerekir.

Kısa boylu ve minyon tipli biriyseniz, el çantaları sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Ancak tam aksi bir vücut tipine sahipseniz de, el çantaları sizi olduğunuzdan daha iri gösterecektir.

Yine dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise çantanın vücut üzerindeki birim noktasıdır. Çanta bittiği noktaya dikkat toplatacağı için çanta boyunuzu buna göre hazırlamanız gerekecektir. Örneğin; karın bölgenizin çok geniş olduğunu düşünüyorsanız, çanta boyunuzun burada bitmesine müsaade etmeyin. 

Önceki İçerikSezonun trend süper bol paça pantolon modası
Sonraki İçerikAç karna maydanoz suyu içmenin faydaları neler? Göbek eriten maydanoz suyu ve yoğurt ile zayıflama
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.