Desenli gömlekler nasıl kombinlenir? Desenli gömlekleri kombinleme tüyoları

0
10

Çiçekli, benekli, geometrik ya da başka tasarımlar… Desenli gömlekler, her sezonunun en çok tercih edilen modellerinden. Hem pantolonlar hem de eteklerle rahatlıkla kombinlenebilen bu parçalar için stil önerileri ve kombin tüyoları bulunuyor. Desenli gömleklerle hangi aksesuarlar uyum sağlar? Pantolon seçerken hangi noktalara dikkat etmeli? Gömlek ve etek uyumu nasıl oluşturulmalı? Desenli gömlekler nasıl kombinlenir? Desenli gömlek modasına ait tüm detaylar yasemin.com’da!

Bazı parçalar her sezona ve modaya hitap etme gücüne sahiptir. Bu parçaları kombinlemek aynı zamanda bir sanat olarak da tanımlanabilir. Çünkü kendisine ait bir kombin matematiği bulunur. Bu parçalar arasında desenli gömlekler de bulunur. Desenli gömlekler, kombinleme nedeniyle giyimi en zor ve cesaret isteyen parçalardan gibi bilinse de aslında en kolay olanlarından denilebilir. Zor gösteren kısım; doğru kombini bulma noktasıdır. Ancak bunu bilirseniz, istediğiniz şıklığı oluşturmanız da mümkün olacaktır. Peki desenli gömlekleri doğru kombinlemenin püf noktaları nelerdir? Sizler için bu sorunun yanıtını ve Zara, Koton, Bershka, Trendyol, H&M gibi ünlü markaların yeni sezon desenli gömlek modellerini bir araya getirdik. İşte desenli gömlek kombinleriyle ilgili tüm bilinmesi gerekenler:

DESENLİ GÖMLEKLER NASIL KOMBİNLENİR? DESENLİ GÖMLEKLERİ KOMBİNLEMENİN PÜF NOKTALARI

Desenli gömlekleri kombinlerken, klasik bir gömlek kombinlemesinde uyguladığımız tüyoları uygulamamız yeterli olacaktır. Ancak bunun dışında uygulayacağımız birkaç ekstra da bulunuyor. Bunlara yakından baktığımızda karşımıza çıkacak olan noktalar şunlar:

BERSHKA: 46 TL

BERSHKA: 46 TL

– Ayakkabı seçimi yaparken desenlere yönelmeniz önerilir. Topuklu ayakkabılar, deseni ön plana çıkarmak konusunda etkili olur. Bununla birlikte bir diğer önemli nokta ise kilo kısmıdır. Yatay çizgiler ve desenler daha kilolu ya da kalın belli bir görüntü oluşturur. Bu nedenle eğer ince bir bel görüntüsü oluşturmak ve daha zayıf görünmek için dikey çizgiler ve desenler tercih edilmeli.

TRENDYOL: 50 TL

TRENDYOL: 50 TL

– Desenli gömlekler, hareketli parçalar oldukları için hareketliye hareketli bir parça göz yorulmasına neden olabilir. Bu nedenle düz bir parça ile tamamlanması önerilir. Hareketli bir gömleğe, düz renk bir pantolon ya da etek.

KOTON: 52 TL

KOTON: 52 TL

– Aksesuar konusunda gömleğin karmaşık renklerinden yararlanılması öneridir. Yani, sarı siyah tonlarında bir gömlek giyecekseniz, küpeniz de bu tonlardan biri olmalı. Böylelikle bir denge ve uyum sağlamış olursunuz.

H&M: 129 TL

H&M: 80 TL

ZARA: 300 TL

ZARA: 170 TL

ZARA: 170 TL

Önceki İçerikHamilelikte kabızlık nasıl geçer? Bitkisel kür tarifleri ile doğal kabızlık tedavisi
Sonraki İçerikAspir çiçeğinin faydaları nelerdir? Aspir çiçeği hangi hastalıklara iyi gelir?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.