Ana Sayfa Blog Brezilya fönü nedir? Evde Brezilya fönü nasıl yapılır?

Brezilya fönü nedir? Evde Brezilya fönü nasıl yapılır?

0
Brezilya fönü nedir? Evde Brezilya fönü nasıl yapılır?

Her sabah uyandığında saçlarını nasıl yapacağınız konusunda sürekli şikayetçiyseniz müjdeli bir haberimiz var! Aylarca saçlarınız fönlü ve parlak olmaısnı sağlayan bir yöntem çıktı. Üstelik bu yapılırken de saçlara bakım yapılıyor. Brezilya fönü adı verilen bu yöntem Avrupa’daki kadınların ilgi odağı oldu. Peki Brezilya fönü nedir? Brezilya fönü nasıl yapılır? Evde kalıcı fön nasıl yapılır? Öğrenmek isteseniz içeriğimize göz atabilirsiniz.

Brezilya fönü, özellikle kalın telli ve kıvırcık saçlara sahip olan kadınların tercih ettiği saça yaptırılan bir bakım türüdür. Birkaç yıldır popüler olan bu yöntem, genelde uzman kuaförlerin uyguladıkları,yoğun keratin uygulanarak kıvırcık saçın dümdüz hali alma şeklidir. Şuan hala oldukça popüler bir şekilde yapımı devam eden Brezilya fönü, saçın kimyasına göre uygulanan doğal saç pigmentleri ve keratin saçın aynı zamanda beslenmesine katkıda bulunuyor. Her sabah uyandığınızda ya da gün içerisinde fön makineleri ve düzleştiricilere maruz bırakmak aynı zamanda yıpranmasını engellemek için en ideal yöntemlerden biridir.

5 ya da 6 ay kadar kalıcı olan Brezilya fönü, 6. ayın sonlarına doğru artık etkisini kaybetmeye başlıyor. Kuaförlerde 4 saat içerisinde yapılan bu yöntemi evde uygulayanlarda bulunuyor. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır.  Brezilya fönü saçların kabarıklığını almaz. Saçlarını düzleştirir fakat her daim saçların kuaför fönü gibi pürüzsüz görünmez. Kabarıklığı aynı kalır, sadece saç tellerin düz görünür. 

PEKİ EVDE BREZİLYA FÖNÜ NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

1 çift eldiven
1 adet cam kase
Boya fırçası
Vantilatör
Saç bonesi
Fön makinesi
230 dereceye kadar ulaşabilen ısıda düzleştirici
Sülfat içermeyen şampuan
80 ml keratin

YAPILIŞI

Brezilya fönünü evde kolayca uygulamak için saçlarınızı sülfatsız şampuanla güzelcve yıkayın. Daha sonra iyice kurutun. Eğer saçlarınız aşırı dalgalıysa kuruttuktan sonra düzleştirici ile geçin.

Ardından saçlarınızın sıklığına göre küçük küçük eşit parçalara ayırın. Eldivenleri takarak saçlarınıza eşit miktarda keratini sürün. Bu adımda mutlaka vantilatör ve pencere açık olmalıdır. Keratini sürdükten sonra saçlarınızı ince bir tarakla tarayın. Taradıktan sonra saçlarınızı tepeden toplayın ve bone takın.

20 ila 40 dakika beklettikten sonra boneyi çıkartın. Saç kurutma makinesi ve seyrek tarak yardımıyla saçlarınızın üzerinden geçin.

Ardından kuruyan saçlarınızı 230 derecede saç düzleştiricisi ile üzerinden geçin.

Düzleştirme işlemi bittikten sonra her saç tutamına 5 ile 10 defa presleme işlemi uygulayın.

İşte bu kadar! 

NOT: Bu uygulamayı yaparken mutlaka maske kullanılmalıdır. Brezilya fönünün süresi uzaması için her iki 2 kez düzleştirici ile geçilmeli, işlemden 4 gün sonra da sülfatsız şampuan ile yıkamalısınız.