Binbir derde deva! Zeytin yaprağı çayı hem zayıflatıyor hem de koronaya karşı koruyor…

0
41

Üç devlet hastanesi ile üç üniversitenin yaptığı çalışmada zeytin yaprağı çayının koronavirüse karşı olumlu etkisinin olduğu görüldü.

Covid-19 hastalığına karşı kalkan vazifesi göre zeytin yaprağı çayı, bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği ortaya çıktı. Laboratuvar ortamında bunu test eden ekip, vücudun savunma sisteminin bazı hücrelerini aktive ettiği ve kuvvetini artırdığını tespit etti.

Yaptıkları çalışmadan başarılı sonuç aldıklarını söyleyen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, “Kısmi de olsa zeytin yaprağı çayının vücutta bir fark oluşturduğunu gördük. İlk sonuçlar bizim için bir umut ışığı oldu. Zeytin yaprağı çayının usulüyle yapıldığında kısmen de olsa koronavirüsün hem tedavisi hem önlenmesinde koruyucu etkisi olacağı gördük. Laboratuvar çalışmalarında bu çayın savunma sistemi hücrelerindeki etkisine bakıldı. Lökositlerin makrofaj aktivitesini (bağışıklık sistemi üzerinde etki) kısmen de olsa etkilediğini ve gücünü artırdığını gördük. İlk çalışma ayrı ikinci çalışma ise ayrı yayın şeklinde olacaktır” dedi.

Demlenme şeklinden de bahseden Prof. Dr. Akkoyunlu, “1 fincan kaynar suya 1 tatlı kaşığı kadar öğütülmüş zeytin yaprağını atıyorsunuz. 10 dakika demlendikten sonra tüketiyorsunuz. Sabah 1, akşam 1 fincan şeklinde günde 2 kez tüketilebilir. İnsanlar her gün sıcak içecek tüketiyor. Akşamları siyah çay tüketiliyor. Bunun yerine özellikle şu dönemde zeytin yaprağı çayını tüketebilirsiniz” tavsiyesini verdi.

Önceki İçerikKarpuzun faydaları nelerdir? Karpuz çekirdeği tüketildiğinde! Karpuz suyu içerseniz….
Sonraki İçerikOsman Müftüoğlu uykunun vücudumuza olan inanılmaz etkilerini açıkladı!
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.