Bepanthen krem ne işe yarar? Bepanthen nasıl kullanılır?Tüy çıkarır mı?

0
87

Türkiye’de yalnızca eczanelerde satılan ve son günlerin en çok konuşulan kremleri arasında yer alan Bepanthen yalnızca bakım kremi olarak değil, daha birçok cilt problemini ortadan kaldırıyor. Peki Bepanthen krem ne işe yarar? Bepanthen nasıl kullanılır?Bepanthen krem tüy çıkarır mı? Bepanthen krem fiyatı nedir? Tüm merak ettiğiniz soruların yanıtı yalnızca yasemin.com’da!

Bepanthen krem yeni adı ile beponthel krem; uzun yıllardır ülkemizde satışı yapılan ancak bepanthen krem ve bepanthen merhem olarak isim değişikliği yapılan bir üründür. İlk olarak 1944 yılında Bayer firması tarafından üretilen bu krem, kışın cilde mucize etkiler sağlıyor. İster el kremi isterseniz cilt bakım kremi olarak kullanabileceğiniz  Bepanthen krem, kokusuz olmasıyla da rahatsız etmiyor. Artık her evde bulunan bu krem, çocuklarda pişik giderme aynı zamanda soğuk havadan cildini korumada da kullanılabiliyor. Uzman doktorların egzama gibi rahatsızlıklarda da sık sık önerdiği Bepanthen krem, emziren annelerin çatlak meme uçlarında, ameliyat yaralarının tedavisinde de gönül rahatlığıyla kullanılabilir. 

Yalnızca eczanelerden ya da online dermokozmetik mağazalardan satın alabileceğiniz Bepanthen krem, ilk bakışta ilaç sanılıyor. Ancak yan etki göstermeyen ve olumlu etkileri bulunan bir bakım kremdir. Özellikle onarıcı özelliği sayesinde herkesin severek kullandığı kremler arasında yer alacaktır. Soğuk havalarda çatlayan yüzünüzü, ellerinizi ve dudaklarınızı Bepanthen krem ile kısa sürede iyileştirebilirsiniz. Birbirinden farklı etkilere sahip tam 2 farklı ürünü bulunuyor. Hangi faydasından yararlanmak isterseniz o etkilere sahip ürünü satın alabilirsiniz. Peki bu ürünler neler?

BEPANTHEN KREM ÇEŞİTLERİ

Bepanthen krem (bepanthol);  Cildi yağ seviyesini ayarlamayan yani aşırı yağlı ciltlilerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir üründür. Hem nemlendirici hem de onarıcı etkisi bulunuyor. Özellikle tahriş olan bölgeye ovalayarak uygulayabilirsiniz.

Bepanthen Plus krem; Hem normal, kuru ve karma olan ciltlerde kullanılabilen bu krem, diğer ürünlere göre daha yoğun olduğu için Plus adı veriliyor. Daha çok yeni gerçekleşen yaralarda etkisini hızla gösteren bu kremi yaralarınızın  kısa sürede kabuk bağlaması için üzerine sürebilirsiniz.

BEPANTHEN KREMİN FAYDALARI NELERDİR?

Bepanthen kremin en önemli özelliği cildi uzun süre nemli tutuyor. ürk Pediatri Derneği tarafından onaylanan bu krem içeriğinde bulunan ProVitamin B5 ve Lanoli sayesinde etkisini kısa sürede göstererek cildin ekstra bakımını sağlar,ayrıca doğal bitkisel içeriğe sahiptir.Dudak çatlaklarından cilt kuruluğuna kadar etkisini hemen gösteren bu krem, hücreleri kısa sürede yenileyerek onarıcı özellik taşır.

BEPANTHEN KREM NASIL KULLANILIR?

Bu kremi kullanmak için cildinizin makyajdan arınmış ve cildinizin tamamen ılık suyla yıkanmış ve kurulanmış olması gerekir. Akşam yatmadan önce cildinizi iyice arındırıp güzelce kremi uygulayın. Sabah uyandığınızda ılık suyla temizleyebilirsiniz. Eğer makyajdan önce cildinize uygularsanız makyajın gün boyu yüzünüzde kalmasını sağlar. Çok az miktarda elinize alıp, tüm yüzünüze eşit miktarda uygulayın. Gün içinde 2 defa uygulayabilirsiniz.Dikkat edilmesi gereken en önemli özellik meme ucuna uygulandığında mutlaka emzirme öncesinde yıkayarak temizlemelisiniz.

BEPANTHEN KREM FİYATI NE KADAR?

3 farklı şekilde eczanelerde bulabileceğiniz bu ürünlerin fiyatı e-ticaret üzerinde değişmektedir. Ancak sizlere eczanelerde satılan raf fiyatı şu şekildedir; Bepanthen krem (bepanthol) – 39,90 TL, Bepanthen Plus krem – 28,90 TL, Bepanthen merhem – 49,90 TL

Önceki İçerikPirinç suyu saç uzatır mı? Saçlarınızı pirinç suyu ile yıkarsanız…
Sonraki İçerikCC krem nedir? CC krem nasıl kullanılır?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.