Beklazon krem ne işe yarar ve faydaları nelerdir? Beklazon krem nasıl kullanılır?

0
271

Ülkemizde yaygın bir hastalık olan egzama hastalığının bütün türlerinde etkili olan Beklazon krem, iltihaplı cilt hastalıklarının tedavisinde birebirdir. Her evin ecza dolabında bulunması gereken bu merhem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı nedir gibi soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

Beklazon pomad cilt üzerine uygulanan egzama,sedef hastalığı, alerjik dermatit, yüzde plak oluşumu gibi sorunlarda kullanılan bir ilaçtır. Bu ilacın farklı formları da vardır bunlar: Beklazon krem(merhem), beklazon losyondur. Farklı formları olsa da hepsi aynı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Formların farklı olması uygulanacak cildin yapısından dolayı değişkenlik göstermektedir. Bu pomadın ruhsat sahibi de üreticisi de Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş’dir, üretim yeri ise Gebze-Kocaeli’dir. 30 gramlık tüplerde eczanelerde satılan kortizonlu bir ürün olduğununda altını çizelim. Kortizonlu olması sizi endişelendirmesin çünkü egzama ve sedef sorunları için genellikle kortizonlu ilaçlar etki etmektedir.

BEKLAZON KREM NASIL KULLANIR?

Bu ilaç sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanmalısınız. Kullanmadan önce prospektüsteki talimatları kontrol edin. Bu kremi kullanmadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Önce etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Daha sonra bu kremi ince bir tabaka halinde etkilenen bölgeye uygulayın. Etkilenen bölge eller değilse, bu kremi uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın.

BEKLAZON KREM FİYATI

 

 

Önceki İçerikBelogent krem nedir ve Belogent Krem ne işe yarar? Belogent krem nasıl kullanılır?
Sonraki İçerikAdvantan M Losyon ne işe yarar ve faydaları nelerdir? Advantan M Losyon nasıl kullanılır?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.