Bebek pudrasının cilde faydaları nelerdir? Bebek pudrası hangi alanlarda kullanılır?

0
26

Bebeklerin pişik olmasını önleyen ve cildini yumuşacık yapan bebek pudrasının güzellik alanında da kullanıldığını biliyor musunuz? Uzmanların yaptığı araştırmalara göre bebek pudrası kadınların birçok alanda kullanabileceği çok amaçlı bir bakım ürünüdür. Kirpik dökülmesinden sivilcelerin azalmasına kadar farklı alanlarda kullanabileceğiniz bebek pudrasına dair tüm detayları bugünkü yazımızda bulabilirsiniz.

Bebek pudrası, cilde çok iyi gelen bir üründür. Tahriş edici bebek bezi dermatiti önlenmesi, bir deodorant olarak ve diğer kozmetik kullanımlar için kullanılan sıkıştırılmış tozdur. Talk veya mısır nişastasından oluşan bebek pudrasını bebekli ailelerin evinde mutlaka bulunur. Hassas tenli olan bebeklerin cildine iyi gelen aynı zamanda pişik olmalarında büyük başarı sergileyen bebek pudrası, güzellik uzmanları ve dermatologlar tarafından test edildi. Alınan bilgilere ve sonuçlara göre; bebek pudrası makyajdan cilt bakımına, saç yağlanmasından sivilcelere hatta Yüzde oluşan birçok lekeyi de gidermede oldukça başarılı olduğu kanıtlandı. 

PEKİ BEBEK PUDRASININ YÜZE FAYDALARI ve KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Bebek pudrasını özellikle aşırı yağlı ciltlerde fondöteni sabitlemek için kullanabilirsiniz.

Gün içerisinde sürekli tempo halindeyseniz ve terliyorsanız, bu terlemeyi yüz kısmında azaltmak için bebek pudrası son derece etkilidir.

Popüler güzellik uzmanlarından biri olan Suna Dumankaya’nın da sivilceler için önerdiği bebek pudrası maskesi, sivilcelerin kurutulmasını ve daha az görünür hale gelmesini sağlar.

Koyu renkli saçlarda yağlanma çabuk görülür. Bu yüzden saçlarınızın dip kısımlarına bebek pudrasını dağıtabilirsiniz. Bu yöntem kuru şampuanla aynı işlevi görmektedir.

Bebek pudrası cildinizin pürüzsüz görünmesine de yardımcı olur.

Cildinizdeki sivilce lekelerini gidermek için haftada 2 kere lekelerin üzerine bebek pudrası uygulayabilirsiniz.

Kirpiklerinizi dolgun göstermek aynı zamanda uzamasını sağlamak için bebek pudrasını her rimel sürdüğünüzde değil daha çok haftada bir kere uygulamanızda yarar var.

Makyajınızın uzun süre kalıcı olması ve bozulmaması için bebek pudrasını fırçanızla yüzünüze dağıtabilirsiniz.

SUNA DUMANKAYA’NIN BEBEK PUDRASI İLE ÖNERDİĞİ SİVİLCE MASKESİ

MALZEMELER

1 çay kaşığı bebek pudrası
1 çay kaşığı oksijenli su
2 adet dövülmüş aspirin

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Temiz cildinizde 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Kısa sürede değişimi siz de fark edeceksiniz.

Önceki İçerikSivex Losyon ne işe yarıyor? Sivex Losyon nasıl kullanımı! Sivex Losyon 2021
Sonraki İçerikAvokadonun cilde faydaları nelerdir? Cilde nasıl sürülür? Avokado maskesi nasıl yapılır?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.