Bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı? Bebek kıyafetleri temizliği

0
35

Söz konusu bebekler olduğu zaman beslenmeden temizliğe, temizlikten bakıma kadar her şeyde dikkatli olmak gerekir. Anneliğe alışma sürecinde olan kadınların bebek kıyafeti temizliği ile ilgili sizlere rehber olacak haberimizi mutlaka okumalısınız! Peki bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı? Pratik bebek kıyafeti temizliği nasıl yapılır? Bebek kıyafetleri yıkarken dikkat edilmesi gereken bazı önemli püf noktalar…

Bebeğiniz için baktığınız birbirinden şirin kıyafetlerin en az güzelliği kadar hijyenik olması da çok önemlidir. Biz yetişkinlere göre çok daha hassas ve narin yapıda olan bebeklerin bağışıklık sistemi güçsüz olduğundan dolayı bakterilere karşı daha açık olurlar. Bebeğinizin en güzel zamanlarını hastalıklarla boğuşarak geçirmesini istemiyorsanız, gelişimine katkı sağlayacak faydalı besinler tüketmesini sağlayabilirsiniz. Beslenmenin dışında bebeğinizin sık sık temas edeceği oyuncakların ya da ürünlerin hijyenik olmasına dikkat ederek sağlığını koruyabilirsiniz. Bu anlamda dikkat edebileceğiniz en önemli şey, kıyafetlerin doğru ve hijyenik yöntemlerle temizlenip bebeğinize zarar vermemesidir. Direkt olarak cildine temas edecek olan kıyafetlerin nasıl yıkanması gerektiğini bilmiyorsanız, bazı önemli önerileri göz önünde bulundurarak yeterli bir temizlik sağlayabilirsiniz. Bebek kıyafetlerinin yıkanmasıyla ilgili yapılan yaygın hatalardan birisi de bebeğin en az 1 yaşına gelene kadar yetişkin kıyafetleriyle bir arada yıkanmasıdır. Gündelik yaşantı içerisinde kullanılan yumuşatıcı ve deterjanların alerjik reaksiyonlara neden olmaması için bebeğinize uygun olan ürünü seçmelisiniz. Peki bunun için nelere dikkat edilmeli? Bebek kıyafetini yıkarken dikkat etmeniz gerekenler…

BEBEK KIYAFETLERİNDE HANGİ DETERJAN KULLANILMALI?

Deterjan seçimi yaparken hoş kokmasından ziyade en iyi temizleyenin ve sağlıklı olanın tercih edilmesi daha doğrudur. Bu nedenle kıyafet temizliği için kimyasal içermeyen ancak, anti alerjik yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Hassas cilde uyumlu tasarlanan bebek kıyafetlerde kullanan deterjanların kimyasallardan dolayı tahriş sorunlarını da engeller.

BEBEK GİYSİLERİ MAKİNEDE NASIL YIKANMALI?

Bebeğinizin kirlenen kıyafetlerindeki bakterileri temizlemek için pamukluysa makinede 65 derecede yıkayabilirsiniz. Kumaşı daha hassas bir türdeyse 40 derecelik ısı yeterlidir. Küçük parçaları yıkarken çamaşır filesi kullanabilirsiniz.

KIYAFETLERDEKİ LEKELER NASIL ÇIKARILIR?

Lekelenen bebek kıyafetlerini temizlemek için ekstra güçlü leke çıkarıcılar kullanmak kıyafete ve bebeğinizin hassas cildine zarar verebilir. Bunun için ilk önce elde yıkama yapmalısınız. Kuruyan lekeleri yumuşak fırça ile üstünden geçebilir, daha sonra da deterjandan ilave edip ılık suda bekletebilirsiniz. 

HİÇ GİYİLMEMİŞ BEBEK KIYAFETİ YIKANMALI MI?

Paketli bir şekilde satın alınan bebek kıyafetini kullanmasanız bile yıkamanızda fayda var. Yıkamanızda ki asıl amaç kıyafeti kimyasallardan arındırmak iken, açıkta duran kıyafetleri de bakterilerden için gereklidir.

Önceki İçerikBiberon ısıtıcısı ne işe yarar? Biberon ısıtıcısı nasıl kullanılır?
Sonraki İçerikKabağın faydaları nelerdir? Günde bir bardak kabak suyu içerseniz ne olur?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.