Ana Sayfa Blog Balığın yanına iyi giden salata tarifleri

Balığın yanına iyi giden salata tarifleri

0
Balığın yanına iyi giden salata tarifleri

Kış mevsimin çok sık tüketilen besinlerinden biri olan balığı, yanında enfes bir salata ile tüketmek adeta midenizin bayram ettirecek. Hazırladığımız bu yazıda bu akşam menüsünde balık olanlara özel enfes salata tarifleri bulunuyor. Balığın yanına yakışan birbirinden farklı balık tarifleri için hazırladığımız haberimizi inceleyebilirsiniz.

Her yemeğin yanına yakışan salatalar hemen her gün mutlaka sofralarda yer alan lezzetlerden biridir. Aynı zamanda salata çeşitlerinin hepsi sağlıklı olduğu için diyet listelerinde de yer almaktadır. Ancak salatalar en güzel balığın yanına yakışıyor. Birbirinden faydalı yeşilliklerle hazırlanan salatalar hem vücut hem de mide hastalıklarına adeta şifa oluyor. Siz de bu akşam yemekte mevsimin en leziz balıklarıyla muhteşem bir sofra hazırlıyorsanız mutlaka aşağıda listelediğimiz tariflere göz atmalısınız. Hem doyurucu hem de sağlıklı salatalar hazırlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. 

BALIĞIN YANINA EN ÇOK YAKIŞAN FARKLI SALATA TARİFLERİ:

NARLI ROKA SALATASI TARİFİ

İçerisinde bulunan C vitamini sayesinde hem besleyici hem de bağışıklık sistemini güçlendirecek olan roka, balığın yanında adeta vitamin deposu haline gelir. Narlı roka salatasının tarifine

LÜBNAN SALATASI TARİFİ

Dünya mutfağındaki lezzetli salata çeşitleri arasında yer alan Lübnan salatası, enfes lezzetiyle sofraların baş tacı olacak. Lübnan salatasının tarifine ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz.

MISIRLI LAHANA SALATASI TARİFİ

Hem doyurucu hem de şuan tam mevsimi olan beyaz lahana ile mısırın buluştuğu lezzetli salata tarifi balığın yanına çok yakışacak. Tarife ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz.

ISPANAK SALATASI TARİFİ

Ispanak salatası, magnezyum ihtiyacımızı karşılayan en önemli besinlerin başında gelir. Çiğ şekilde tüketildiğinde vücuda demir depolayan bu salatanın tarifine ulaşmak