Avil krem ne işe yarar ve Avil merhem nasıl kullanılır? Avil krem yan etkileri

0
90

Genellikle uzmanların güneş yanığı sonrası oluşan kaşıntılar ya da böcek sokmalarından sonra meydana gelen batma hissiyatını gidermek için önerdiği Avil merhem hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Avil krem ne işe yarar? Avil merhem nasıl kullanılır? Avil krem yan etkileri neler? Avil Merhem fiyatı nedir? Öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

Etken maddesi Feniramin olan Avil merhem vücutta kaşıntı, kızarıklık varsa uzman doktorların önerdiği bir ilaçtır. İsminden çok bilinmese de görenlerin ilk başta tanıdığı Avil merhem, şişkinliğe sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan, kaşıntı önleyici sadece eczanelerde satılan bir kremdir. Sandoz İlaç Sanayi ve Kimya tarafından bu ürün üretilmektedir. 25 gramlık tüplerde satılan Avil merhem, beyaz homojen pürüzsüz görünümde güneş yanıkları,kızarıklık,böcek sokmaları,kaşıntı için kullanılan ilaçtır. İstanbul’da üretilen bu merhemin içerisindeki yardımcı maddeler saf su,macragol(PEG) 400, Macrogol (PEG)2000,beyaz petrolatum,macragol 35 ((Cremophor EL),essence lilactır. Genel olarak faydalı ve cilt yapısına uygun bir kremdir.

Birinci derece yanık tedavisinde reçete edilen Avil merhem, alerjik deri lezyonlarının iyileştirilmesinde de oldukça başarılıdır. Ancak ilacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Doktora danışmadan çocuklarda bu ilacı kullanmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Merhemi uyguladığınız cilt bölgesini kesinlikle bandajlamayın, rahat ve bol kıyafetler giymelisiniz. 

AVİL MERHEM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekiyor.  İlk olarak uygulayacağınız bölgenin temiz olduğundan emin olun. İnce bir tabaka halinde sorunlu bölgeye parmak uçlarınızla uygulayın.

Sorunun büyüklüğüne göre günde 2-3 kere uygulanabilir. Cilt üzerinde en az 2 saat kaldıktan sonra su ile temizleyebilirsiniz. 

AVİL MERHEM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Avil merhem yan etkileri son derece azdır. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendirin. İlacın, geniş vücut yüzeylerine uygulanması uyku hali gibi sistemik yan etkilere sebep olabilir.

AVİL MERHEM NE KADAR?

Avil merhem fiyatı 10.25 TL’den eczanelerde satılmaktadır. Fiyatlar bazen değişiklik göstermektedir

Önceki İçerikEn yeni 2022 kısa saç modelleri nelerdir?
Sonraki İçerikKan grubuna göre beslenme! Kan grubu diyeti nedir? Kan grubu diyeti işe yarıyor mu?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.