‘Aptamil’ markasının mama incelemeleri! Aptamil bebek maması çeşitleri

0
40

Annelerin bebeklerinde tercih ettiği mama markalarından biri olan Aptamil’in incelemesini sizler için yaptık. Annelerin bebekleri için uygun gördüğü Aptamil maması ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizde! Aptamil mamasının içinde ne var? Aptamil maması neden tercih ediliyor? İşte Aptamil mama serisi ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Bebek beslenmesinde sağlıklı gelişim ve güçlü bağışıklık sistemi için hayati bir önem taşıyan anne sütü, Allah (c.c) tarafından her bebeğe özel olarak verilmiş bir mucizedir. Stres, üzüntü gibi duygusal durumların haricinde annelerin gündelik yaşantısında tükettiği bazı besinler sütün kesilmesine veya azalmasına ne yazık ki neden olabilmektedir. Anne sütünü arttırmaya yönelik bitkisel kürler her ne kadar denense de bazı durumlarda süt yetersizliğinden dolayı ek besin arayışına geçilebiliyor. Bebekleri için en uygun mamayı bulmaya çalışan annelerin yaygın olarak tercih ettikleri isimlerden birisi de Aptamildir. Aptamil 1, Aptamil 2, Aptamil 3, Aptamil 4, Aptamil 5 gibi bu mama serisinin doğum vaktinden bu yana 3 yaşına kadar kullanımına uygun ürünler bulunmaktadır. İçerisinde hazır sıvı ürünleri de bulunan Aptamil mamasında patentli prebiyotikler sayesinde zayıf olan bağışıklık sistemi güçleniyor. Aptamil markasının bilinen en net özelliği, prebiyotiklerin anne sütündeki prebiyotik lif karışımına en yakın olmasının yapılan çalışmalarla kanıtlanmış olmasıdır. 

Prebiyotik life yakın olan Aptamildeki postbiyotiklerde bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi için yararlı bakteriler oluşabiliyor ve üremesi desteklenebiliyor. Hastalıklara yol açan zararlı bakterilerin ise büyümesi önleniyor. 

Aptamil balık yağı, nükleotid ve taurin de içeriyor. İlave şeker içermiyor. Nişasta ve maltodekstrin de içermiyor. Anne sütünde olduğu gibi sadece laktoz içeriyor.  Anne sütüne yakın içeriği ile bebeğin gelişimine katkı sağladığı bilinen bu mamayı kullanan anneler memnun kaldıklarını söylüyor. Bebeklerinin boy ve kilo gelişimlerinin iyi olduğunu ve hastalanmadıklarını söylüyorlar. Aynı zamanda tadı da anne sütüne yakın olduğundan bebekleri severek içtikleri için oldukça memnunlar. 

Aptamilin yeni maması Aptamil Prosyneo prebiyotik liflerin yanı sıra anne sütünde bulunan probiyotik çeşidi bifidobakterium breve M16-V içeriyor. Bu içerikleri ile Aptamilin yeni maması prosyneo da bağışıklık sistemini destekleyici özelliğe sahip. Sezaryenle doğan bebekler doğum kanalından geçmediğinden, doğum kanalındaki yararlı bakterileri alamıyor. Bu nedenle bağışıklıkları normal doğumla doğan bebeklere göre daha düşük oluyor. Aptamil Prosyneo maması sezaryen doğumlarda da anne sütü olmadığında ya da yetmediğinde önerilen bir mama.

Aptamil prosyneo küçük parçalara ayrılmış proteinler içeriyor. Bu sayede bebeğin sindirimi daha kolay gerçekleşiyor. Bu özelliği ile alerji riski taşıyan bebeklerin de kullanımında kullanılıyor. İlave şeker içermiyor. 
Bazı kolik ve kabızlık sorunu yaşayan bebekler için Aptamil’in özel içeriğe sahip Conformil maması mevcut. Aptamil Conformil kullanan anneler bebeklerinin kabızlık ve gaz sorununun ortadan kalktığını söylüyor. 

Her bebekte aynı etkiyi göstermeyen Aptamil mamaları, bazı bünyelerde kabızlık yapabiliyormuş. Kabız olan bebeklerde ‘Aptamil Conformil’ mamasına geçiş yapan annelerin bebeklerindeki kabızlık sorununu ortadan kaldırdığını söyleyenlerde mevcut.

Bebeklerin mamanın tadına alışması için içerisine cici bebe bisküvisi atmakta fayda var. Ancak siz yine de doktorunuza sormadan böyle bir işlem yapmayın. 

Önceki İçerikEn pratik barbunya yemeği nasıl yapılır?
Sonraki İçerikAcnemix Jel ne işe yarar? Acnemix Jel nasıl kullanılır? Acnemix Jel fiyatı 2020
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.