Ana Sayfa Blog Altın maske ne işe yarar? Altın maskenin cilde faydaları nelerdir? Altın maske nasıl yapılır?

Altın maske ne işe yarar? Altın maskenin cilde faydaları nelerdir? Altın maske nasıl yapılır?

0
Altın maske ne işe yarar? Altın maskenin cilde faydaları nelerdir? Altın maske nasıl yapılır?

Cildinizdeki bazı problemleri ortadan kaldırmak için piyasadaki ürünler arasında yer alan altın maskeyi deneyebilirsiniz. Altın maske adından anlaşıldığı gibi altından yapılan bir çeşit cilt bakım yöntemidir Peki altın maskesi nasıl yapılır? Altın maskesi ne işe yarar? Altın maskesinin cilde faydaları nelerdir? Altın maske evde nasıl yapılır? Tüm bu soruların yanıtı yazımızda.

Altın maskesi; Cilt kırışıklıkları, sivilceler, akne, güneş yanıkları, cilt lekeleri etkili bir biçimde yok edilebilir. Genelde güzellik merkezlerinde yapılan altın maskesi fiyatı yüksek olmasından dolayı bayanların merak ettiği ama genelde cildine uygulayamadığı bir maskedir. Pahalı olmasının sebebi ise altın tozundan yapılıyor olması tabi birde güzellik merkezlerinde yapıldığında fiyatı dahada yükselmektedir. Altın maskesi ile evde rahatlıkla cilt bakımınızı yapabilir ve bu işlemi dahada ucuza getirebilirsiniz.  Son zamanların gözde cilt bakım yöntemi olan Altın maskesi ile cilt bakımı yapıldığında cilde sağladığı sayısız yarar vardır. Altın maskesinin faydaları ise;

Altın maskesi cildi sıkılaştırarak daha gergin bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Cildinizde ince çizgiler ve kırışıklıklar varsa Altın maske tam size göre diyebilir.

Altın içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde cilde nemlendirerek cilt yapısını korur.

Altın maskesi ciltte bulunan hücreleri yeniler bu daha canlı bir cilt görüntüsü kazanmanızı sağlar.

Daha parlak bir cilt yapısına sahip olursunuz.

Hamile yada emziren annelerde rahatlıkla kullanabilir.

Yüzde oluşan akneleri azaltır.

Cilt rengini açar.

Cilt lekelerini sebep olan ölü hücreleri ciltten atar.

ALTIN MASKE EVDE NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

1 Yemek kaşığı Altın Tozu
Su

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Altı maske yapmak için gerekli olan altın tozu kaliteli kozmetik mağazalarında yada aktarlarda bulunmaktadır. Bir cam kase içerisine 1 yemek kaşığı altın tozu konarak üzerine su ilave edilir. Su göz kararı dökülür ama macun kıvamını yakalamak için azar azar dökülmesi gerekmektedir. Macun kıvamını mutlaka yakalamanız gerekmektedir.

Hazırladığımız macun kıvamına gelen altın maskesini cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin altın maske cildimizde belli bir zaman kadar değilde kuruduğuna emin olduğumuzda dikkatli bir şekilde çıkartılmalıdır. İşlemi sonlandırmak için yüzünüzü ılık su ile yıkayınız ve nemlendirici sürünüz.

Altın maskeyi yüz, boyun, gerdan, el, ayak bölgesine uygulanmasında bir sorun yoktur.

ALTIN MASKE HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Altın maske kullanmaya karar verdiyseniz mutlaka cilt temizliğinin yapılması gerekmektedir. Satın aldığınız altın maske kullanımı için üzerindeki yazılanları iyice uygulamanız gerekmektedir. Altın maske nasıl kullanılır sırası ile;

Cilt temizliği yapılır,

Altın maske paketi açılarak uygulama hemen yapılmalıdır.

Altın maske tarifini yukarıda sizlere anlattım hazırladığınız macunun mutlaka yüzünüze iyice yapıştığına emin olun, maske yüzünüzde gergin durmalıdır.

Yüzünüze uyguladığınız maske için bekleme süresi yoktur ama kuruması gerekmektedir buda en az 30 dakika yapıyor. Kuruduğuna emin olduktan sonra cildinizden sökün.

Altın maske tek kullanımlıktır, kullandığınız maskeyi atabilirsiniz.

ALTIN MASKENİN FİYATI NEDİR?

Altın maske fiyatı 20 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Altın maske fiyatı genelde değişiklik gösterse etkisi genelde aynı olmaktadır. Ersağ markasına ait olan altın maske 50,00 TL‘dir.