Akrilik tırnak nedir? Evde akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak uygulaması

0
30

Kadınların kuaför ve güzellik merkezlerinde geçirdikleri zaman değecek, el maniküründe adeta çığır açan bir trend ortaya çıktı. Akrilik ya da protez tırnak adı verilen bu yöntem hem tırnakları uzatıyor hem de tırnak yeme probleminin önüne geçiyor. Peki akrilik tırnak nedir? Evde akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak uygulaması nasıl yapılır? Tüm detaylar yazımızda…

Akrilik tırnak, bir protez tırnak uygulamasıdır. Kozmetik mağazalarında satılan takma tırnakları rafa kaldıracak akrilik tırnak, birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Özellikle günlük hayatta iş yoğunluğundan dolayı tırnak bakımına vakit ayırmakta zorlanan ve kalıcı olarak güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu uygulama adeta bakım sektörlerinin giderek gelişmesiyle ortaya çıkan yeniliklerden biridir. Tırnaklarınıza sağlıklı ve estetik bir tırnak görünümü kazandıran bu yöntem, kişinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu uygulandıktan sonra uygulanıyor. Asla gerçek tırnaklara zarar vermeyen protez tırnak, gerçek tırnağın nefes almasına engel olmuyor. Tırnak yeme alışkanlığı olan kişilerin mutlaka denemesi gereken protez tırnak, hem estetik hem de bu alışkanlıktan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Tırnakları hassas olan, tırnak kırılması problemi yaşan, tırnak üzerinde pürüz, çatlama gibi sorunlar yaşayan kişiler de bu yöntemi deneyebilir.

Tırnaklarında ya da ellerinde mantar olan kişiler için uygun olmayan bu yöntem, ancak tedavi sonrasında uygulanabilir. Protez tırnağın üç farklı çeşidi bulunmaktadır. Bular;

1. Akrilik tırnak: Özel bir toz ve özel bir sıvı karıştırılarak elde edilir.

2. Jel tırnak: Bu yöntemde tırnağa bir jel uygulanır ve kurutup rötuşlar yapılarak şekil verilir.

3. Dippig tırnak: Bu yöntem akrilik tırnağa benzer arasındaki fark bu yöntemin mat ve kokusuz olmasıdır.

PEKİ EVDE AKRİLİK TIRNAK NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

Frenç veya yuvarlak şekillerde olan plastik tırnak uçları
Tırnak ucu yapıştırıcısı
Akrilik tırnak makası ve törpüsü
Akrilik likit
Akrilik toz
Akrilik uygulama kabı
Kütikül yağı
Akrilik uygulama fırçası
Tırnak temizleyicisi 

YAPILIŞI

İlk önce tırnaklarınıza klasik oje sürüp, törpü ile şekil verin.

Daha sonra kütikül yağı ile kütikülleri yumuşatıp şekillendirin. Daha sonra primer ile kalan tozu ve kiri temizleyin.

Daha sonra akrilik sıvınıza akrilik uygulama fırçanızı batırıp ardından istediğiniz akrilik tozu fırçanızın ucu yardımı ile alarak, tırnağınıza hafif hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Uygulamayı tamamladıktan sonra tırnaklarınızı temizleyip, top coat sürebilirsiniz. Ancak bu uygulama başlarda sabır gerektirebilen bir uygulamadır. 

İşte bu kadar!

Önceki İçerikNemlendirici nedir? En iyi yoğun nemlendirici 5 önerisi
Sonraki İçerikİnce telli saçlar için saç kesim modelleri 2019
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.