Ağda sonrası oluşan kızarıklar nasıl gider? Ağda sonrası bakım önerileri

0
10

Günümüzde istenmeyen tüylerle baş etmenin binbir türlü yolu var. Uzun süre tüylerin çıkmaması için ağda etkili yöntemlerden biridir. İçerisinde sıcak ağda soğuk ağda ve inci ağda gibi çeşitleri bulunan bu yöntemi uyguladıktan sonra ciltte tahriş ve kabarmalar meydana gelebilir. Peki ağda sonrası oluşan kızarıklar nasıl gider? Ağda sonrası bakım önerileri nelerdir? Ağdadan sonra sivilce nasıl geçer? öğrenmek istiyorsanız mutlaka yazımıza göz atmalısınız.

Ağda, istenmeyen tüylerden arınmak için kullanılan yapışkan çeşitli maddelerdir. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kullanılan ağda yöntemi, çam reçinesi gibi bitkisel karışımlardan elde edilir. Kısa sürede tüylerin alınmasını sağlayan ve uzun süre çıkmaması konusunda oldukça başarılıdır. Ağda yapıldığında özellikle hassas ve beyaz tenli olanlarla cildin tahriş olması ya da kabarması gibi sorunlarla karşı karşıya kalırlar. Kısa sürede geçmeyen bu kızarıklık kötü bir görüntüye sebep olabilir. Bu durumda yaparken mutlaka dikkat etmeniz gereken durumlar var. Eğer siz de “ağda sonrası kızarıklık nasıl giderilir?” diye araştırıyorsanız mutlaka içeriğimizi inceleyin.

AĞDA YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öncelikle ağda yapacağınız döneme dikkat etmelisiniz. Regl öncesinde veya sonrası bir kaç gün, ağda yaptırmak için uygun zaman aralığı değildir.

Kıl ve tüylerinizin yoğunluğuna ve uzunluğuna mutlaka dikkat edin. Çok uzun veya çok kısa kıl uzunluğu işlemin gereğinden fazla acılı geçmesine neden olacaktır.

Ağda bittikten sonrasında hemen yatıştırıcı özelliği bulunan yağlar kullanın.

Ağda işlemi bittikten sonra ilk 24 saat çok sıcak su ile temastan ve kimyasal içerikli şampuanlardan uzak durun.

1- KARBONAT MASKESİ

1 kase yoğurt
1 yemek kaşığı karbonat

Malzemeleri bir kasede karıştırıp ağda uyguladığınız bölgeye krem sürer gibi sürdükten sonra 10 dakika bekletin. Bu maske kızarıkları gidererek, ağdadan sonra oluşabilecek sivilceleri önüne geçecektir.

2-BEBEK PUDRASI YÖNTEMİ

1 yemek kaşığı bebek pudrası
Gül suyu
Limon

Bebek pudrasını bir kasenin içerisine koyun. Üzerine gül suyunu ve limonu krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Ağda yaptığınız bölgeye kalın bir tabaka halinde sürün. 

3-ALOE VERA UYGULAMASI 

Aloe Vera’nın içerisinde bulunan nemlendirici etki sayesinde oluşabilecek tüm kızarıklıkların ve sivilcelerin önüne geçecektir.

Önceki İçerikTarhananın faydaları nelerdir? Kolay tarhana çorbası nasıl yapılır?
Sonraki İçerikPatatesin cilde faydaları nelerdir? Patates yüze sürülür mü?
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.