Aç karna kayısı yemenin faydaları neler? Kayısı form çayı ile zayıflama

0
14

Son zamanlarda oldukça popüler bir zayıflama çayı olarak karşımıza çıkan kayısı çayı ile formunuzu koruyabilirsiniz. Bağırsakları çalıştırma özelliğine sahip olan form kayısı çaylarının gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak ediyorsanız bu haber tam size göre! Vücutta belirgin derecede incelme sağladığı öne sürülen kayısı çayı zayıflamak için nasıl tüketilmeli? Kayısı çayı kilo verdirir mi? Kuru kayısı ile zayıflama yöntemi nedir? Kayısı poşet çaylar inceltir mi? İşte muhteşem kayısı diyeti…

Diyet için mükemmel bir lif kaynağı olan kayısı, içerisindeki çözülebilir lifler sayesinde bağırsakların hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Vücut içerisindeki yağ asitlerini hızlıca parçalayan ve böylelikle de kolay sindirmeye yarayan kayısı uzun vadeli tokluk hissi sağlayarak, sağlıklı ve doğal yollarla zayıflamanızı sağlar. Beyindeki tanyosit isimli hücre iştahı kontrol etme imkanı sunar. Ayrıca metabolizmanın da hızlı şekilde çalışmasını sağlayarak kalori yakımını destekler. Bağırsaklarda önemli bir işlevi olduğu bilinen kayısı, kilo vermek isteyen kişilerin en sevdiği meyveler arasındadır. Peki kayısı yiyerek nasıl kilo verilir? Kuru kayısının zayıflatma etkisi var mıdır? Kayısı çayları işe yarıyor mu? Diyette kayısı tüketimi…

KURU KAYISI ZAYIFLATIR MI? KAYISI ZAYIFLAMAK İÇİN NASIL KULLANILMALI?

Gün içerisinde bir oturuşta en az 5 kuru kayısı tüketmek, bağırsakları bir hayli fazla çalıştıracağı için bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunun için kahvaltıda 3 tane kayısı yemek yeterli olacaktır. Kayısının diyette en doğru kullanımı tüm gün içerisinde her gün 10 taneyi bulmamalarıdır.

Kuru kayısının gün kurusu çeşidi olması tamamen doğal özelliklerde olduğundan ve etkisini arttıracağı için tüketilebilir kaynaklardandır.

KİLO VERDİREN KAYISI DİYETİ NASIL YAPILIR?

Sabah:

3 tane hurma, 3 tane kayısı, 1 bardak su

Ara öğün:

2 tane incir, 3 tane kayısı, 1 bardak su

Öğle:

Domates, salatalık ve marulla hazırlanmış, az yağlı salata

Ara öğün:

2 tane incir, 3 tane kayısı, 1 bardak su

Ara öğün:

3 tane hurma, 3 tane kayısı, 1 bardak su

Ara öğün:

1 tane elma

Ara öğün:

2 tane incir, 3 tane kayısı, 1 bardak su

Akşam:

Domates, salatalık, marulla hazırlanmış az yağlı salata

Ara öğün:

1 tane armut, 1 bardak su

Uyurken:

3 tane hurma, 3 tane kayısı, 1 bardak su

NOT: 4 günden fazla uygulanmamalıdır. Doktor onayı almadan uygulamayınız.

YAĞ YAKICI KAYISI KÜRÜ YAPIMI

MALZEMELER

2 kuru kayısı

1 büyük bardak su

5-6 damla limon suyu

YAPILIŞI

Kuru kayısıları suya atıp üzerinde limon suyunu güzelce gezdirin. Sabaha kadar beklettiğiniz karışımı uyanınca aç karna tüketin.  

KAYISI ÇAYI ZAYIFLATIR MI?

Diyet için ideal besinlerden biri olan kayısıyı meyve şeklinde tüketmek istemiyorsanız, kilo vermenizi kolaylaştıracak bir başka yolunuz daha var! Kayısıdan yapılan çay, içerisindeki lif özelliğinden dolayı diyete destek amaçlıdır. Lifli yapısı özelliğiyle sindirim sistemi çok güçlü çalışacaktır. Demir oranı yüksek olan kayısı, demirin fazla olmasıyla ortaya çıkan anemi rahatsızlığının kabızlık gibi sıkıntılara iyi geldiği de bilinmektedir. 

KAYISI ÇAYI TARİFİ:

Kilo vermek için günlük içebileceğiniz en kaliteli ve etkili kayısı çayı için yapmanız gerekenler çok basit! Kuru kayısı, yeşil çay yaprakları sıcak su ile demlenmektedir.  Ortalama 5 dakikalık demlenmeden sonra ara öğünlerde içebilirsiniz.

KAYISI FORM ÇAYI İLE KİLO VERME

Kayısı form çayının en etkili ve kilo verdirici özelliği sindirim sistemine yardımcı olmasıdır. Bağırsakların çalışması ile direkt bağlantılı olan ve metabolizmayı son derece hızlandıran kayısı form çayları vücudun enerjik olmasını sağlar. Her besinde olduğu gibi aşırıya kaçmadan ölçülü şekilde tüketmeniz gereken kayısı form çayı tüketildiği zaman kişi sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı duyar.

Kayısı form çayının içinde olan sinameki, vücuttaki suyun atılmasını hızlandıracağından gün içerisindeki sıvı miktarı arttırılmalıdır. En ideali de günlük 2 fincan kadardır. 

KAYISI FORM ÇAYI TÜKETİMİ

Dışarıda satılan hazır poşet çayları gibi evde de yapılabilecek olan kayısı form çayları için 2 tane kuru kayısıyı parçalayarak bölün, kaynamış suya ilave edip kaynadıktan sonra dinlenmesini sağlayın. Tadının içemeyeceğiniz kadar sert olduğunu düşünüyorsanız bal ekleyebilirsiniz. Kayısı form çayı ile birlikte su içmeyi aksatmayın.

Önceki İçerikDermatix Silikon Jel ne işe yarar? Dermatix Silikon Jel nasıl kullanılır?
Sonraki İçerikPirinç suyu saç uzatır mı? Pirinç suyunun saça faydaları
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.