Bella Hadid öneriyor: Jamsu makyajı nedir, nasıl yapılır?

0
12

Bella Hadid’in güvence verdiği Güney Koreli güzellik hilesi Jamsu makyajı, TikTok’ta viral oldu. Bir makyaj yapma yöntemi olan teknik iddiaya göre cildi gün boyu mat tutuyor. Peki Jamsu makyajı nedir, nasıl yapılır? İşte tüm detayları:

Jamsu, ilk olarak 2017’de süper model Bella Hadid’in Dior kampanyası için Dubai’deyken güzellik uzmanı Huda Kattan’a bu tekniğe dair güvence verdiğini söylemesiyle öne çıktı. Kattan, daha sonra kendi YouTube kanalında yöntemi deneyerek büyük ölçüde olumlu bir yorumda bulundu. Independent Türkçe’nin haberine göre; güzellik uzmanı Jamsu sonrası genel olarak yüzdeki kusurların kapandığını ve süper mat bir görünüm elde edildiğini açıkladı. Huda Kattan, Jamsu’nun cilde her gün yapılmasının doğru olup olmadığını bilmediğini ancak makyajın tüm gün kalmasını isteyenlerin kesinlikle buna bir şans vermesi gerektiğini savundu. 

  • Tam anlamıyla “daldırma” olarak tercüme edilen jamsu makyajı, makyajı su ve pudra yardımıyla matlaştırma olayı diyebiliriz. Özellikle yağlı ciltler tarafından tercih ediliyor.
  • Güzelliğe dair içerik oluşturan kullanıcılar son zamanlarda TikTok’ta bu yöntemi deniyor ve olumlu değerlendirmeler yapıyor.

PEKİ JAMSU MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Dalma ya da suya batırma diye çevrilen Jamsu baz ürünlerini uygulamayı, pudra sürmeyi ve ardından yüzü soğuk suya daldırarak 30 saniye bekletmeyi içeriyor.

Göz ve dudak makyajınızı yapmadan önce, bolca cildinize transparan pudra ya da bebek pudrası uygulayın.

Daha sonra, gifteki gibi yüzünüzü suya daldırın. Yüzünüzün kaseye ya da kaba tam girdiğine emin olmalısınız ve 1 dakika beklemelisiniz.

Arada kafanızı çıkarıp nefes alabilirsiniz. Daha sonra, havlu ile tampon hareketleriyle kurulayın.

Cildiniz çok daha mat gözükecektir. Daha sonra göz ve dudak makyajınıza geçebilirsiniz

Önceki İçerikEn kolay çoban kavurma nasıl yapılır? Lokum gibi çoban kavurmanın püf noktaları
Sonraki İçerikAdet döngüsüne göre hamilelik hesaplama yöntemi
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.